Nis takimi mes Osmanit, Kurtit dhe Haradinajt

Ka nisur takimi mes Vjosa Osmanit dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në takim është i pranishëm edhe ministri në detyrë nga radhët e AAK-së, Selim Selimi.

Të premten Kurti i dërgoi ftesë për takim partive politike, në kuadër të konsultimeve për formimin e institucioneve.

Ndërkohë gjatë paradites, Kurti dhe Osmani takoi kreun e PDK-së, Enver Hoxhaj.


Shtuar 15.03.2021 14:05