Nikolla e gjitha në të zeza e Duma e gjitha në të kuqe, si u veshën gratë deputete sot në Kuvend (FOTO LAJM)

Ditën e sotme u mbajt seanca e parë parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët u nisën drejt Kuvendit, për të nisur punën e tyre 4 vjeçare pas zgjedhjeve të 25 Prillit.

Pavarësisht zhurmës së madhe të shkaktuar për përçarjen e PD, deputët radhë radhë u futen në Kuvend. Nuk mund të mungonte vëmendja ndaj grave politikane të cilat mbushën Kuvendin me “modën” e fundit, nga më seriozet deri tek më ekstravagantet.

Në galerinë poshtë lajmit mund të shikoni se si deputetet dhe deputëtët e Shqipërisë zgjodhën të vishen sot, në seancën e para parlamentare të mandatit të 3 të qeverisë Rama. /albeu.com/