Niko Peleshi bën bilancin e tërmetit

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi deklaron se nga tërmeti që u regjistrua sonte në Shqipëri nuk ka dëme në njerëz dhe dëme materiale.

“Lëkundjet e tërmetit të mbrëmjes së sotme, sipas IGJEUM kanë pasur magnitudë 4.5 Richter, janë regjistruar 10 km në veri-perëndim të Rrëshenit, në 19 km në thellësi.

Nga raportimet paraprake në Agjencinë Kombëtare të Mbrojtjes Civile nuk janë regjistruar dëme materiale./albeu.com


Shtuar 18.10.2021 00:07