Ngacmoi seksualisht të renë dhe kanosi me thikë një tjetër, 27 vjeçari nuk vë mend, arrestohet nga policia

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ngacmuar seksualisht një 19-vjeçare mbrëmjen e djeshme në ambientet e punës së saj.

I riu ishte aktualisht i liruar me kusht, pasi ishte dënuar për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura.

Ai gjithashtu dyshohet se ka kanosur me thikë një 20-vjeçare në rrugën e Dibrës.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Ngacmoi seksualisht një shtetase, vihet në pranga 27-vjeçari.

I arrestuari, i dënuar më parë me 4 vjet burgim, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura, aktualisht i liruar me kusht.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas njoftimit të marrë se një një biznes në njësinë administrative nr. 8, një shtetas kishte ngacmuar seksualisht një 19-vjeçare, kanë organizuar menjëherë punën për identifikimin dhe kapjen e autorit dhe vënien e tij para përgjegjësisë ligjore.

Falë veprimeve të shpejta profesionale u bë i mundur identifikimi dhe vënia në pranga e autorit të dyshuar, shtetasit M. Gj., 27 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas, mbrëmjen e djeshme, ka ngacmuar seksualisht një 19-vjeçare, në ambientet e punës së saj.

Gjithashtu, po ditën e djeshme, i arrestuari dyshohet se ka kanosur me mjet prerës thikë, një 20-vjeçare, në Rrugën e Dibrës.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se i arrestuari ka qenë i dënuar më parë me 4 vjet burgim, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura, dhe aktualisht është i liruar me kusht.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Shtuar 26.11.2023 11:07