Nga kryeministri tek artistët, si u veshën të ftuarit në inagurimin e “Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit” (FOTO LAJM)

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit është inaguruar mbrëmjen e djeshme më 15 shtator, me një program të pasur artistik. Pas pesë vitesh mbylljeje për shkak të rikonstruksionit, nën sloganin “Rikonstruksioni – Hapja e TKOB” u mbajt eventi i inaugurimit.

Në skenë u ngjtiën dhe emra të mëdhenj të operistikës botërore si tenori Placido Domingo apo dhe sopranoja shqiptare Ermonela Jaho.

Të pranishëm në ceremoninë e hapjes ishin emra të njohur të politikës dhe jetë spublike të vendit e ekranit.

Kryeministri tërhoqi vëmënednjen me veshjen e tij kur u shfaq sportiv në hyrjën e instirucionit të rëndësishëm të artit, ndërkohë që Linda Rama dukej më elegante me të zeza kombinuar me bashkëshortin. Të tjera veshje të politikanëve dhe emrave të njohur I gjeni më poshtë./albeu.com/


Shtuar 16.09.2021 12:48