Nënshkruhet marrëveshja në SHBA, Shqipëria heq vizat me këtë shtet

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka njoftuar për nënshkrimin e marrëveshjes për heqjen e vizave mes Shqipërisë dhe Kazakistanit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook ajo ka shpjeguar qartë edhe marrëveshjen e fundit.

Postimi i Plotë:

Me Ministrin e Jashtëm të Kazakistanit, Tileuberdi Mukhtar nënshkruam në Nju York marrëveshjen për heqjen reciproke të vizave mes dy vendeve.

🟢 E bindur se kjo marrëveshje do të kontribuojë në intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë dypalësh, në lirinë e lëvizjes dhe kontaktet e qytetarëve tanë.