Ndryshimet në qeveri, ja firmat e para që do hedhë Presidenti Begaj

Ditën e djeshme Bajram Begaj mori postin e kreu të shteti, ndërsa ditën e sotme do të hedhë firmat e tij të para si President.

Ai ca ai do të firmosë do të jenë ndryshimet në qeveri.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Rama firmosi shkarkimin nga detyra të zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj, ku në vend të tij u emërua ministrja për Infrastrukturën dhe Energjetikën, Belinda Balluku.

Ndërkohë, si kryenegociatore u emërua Majlinda Dhuka, duke  zëvendësuar Zef Mazin.

Dhuka do të mbajë edhe postin e ministres se Shtetit./albeu.com

Shtuar 25.07.2022 09:03