Ndodh në Kroaci, goli i 2 realizohet kur portieri festonte (VIDEO)

Sfida mes Hajduk Split dhe Slaven Belupos në kampionatin kroat do të mbahet mend gjatë për golin e çuditshëm që realizuan vendasit në suksesin 2-0.

Në sfidën e zhvilluar në Split duket sikur skuadra vendase pëson gol për shkak të një gabimi të portierit të Hajdukut.

Futbollistët në fushë nisin të festojnë dhe bashkë me ta edhe portieri i Slaven Belupos i cili vrapon drejt pankinës së skuadrës së tij për t’u përqafuar me lojtarët e stolit, por topi kishte goditur vetëm shtyllën dhe loja vazhdon.

Portieri mik nuk është mes shtyllave dhe Hajduk shënon golin e 2-0 me portën e boshatisur.


Shtuar 20.11.2021 10:20

Tags: ,