Ndahet nga jeta mjeshtri i humorit shkodran, Paulin Preka

Ditën e sotme është ndarë nga jetë mjeshtri i humorit shkodran, Paulin Preka.

Preka, 86 vjeç, ndërroi jetë në Itali, ku jetonte prej vitesh me familjen e tij.

Mësohet se ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Preka numëron me dhjetëra role në teatër dhe kinematografi, ndërsa ka spikatur me estradën e Shkodrës në rang kombëtar dhe ndërkombëtar./albeu.com


Shtuar 4.09.2021 14:02