Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uniznës: Rama ende asnjë vendim për fatin tonë

Naftëtarët e uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh janë mbledhur sot në protestë para uzinës ku kërkojnë zgjidhje të situatës së tyre.

Naftëtarët shprehen se edhe pse paga e 12 është marrë nga ata, ende nuk është dhënë asnjë vendim nga kryeministri Edi Rama në lidhje me fatin e tyre.

Sokol Dautaj, kryetari i Sindikatës së naftëtarëve, i bëri thirrje dhe deputetëve të opozitës që të flasë për këtë çështje, dhe theksoi se kujtohen për ta vetëm kur të kur ka zgjedhje./albeu.com

 


Shtuar 28.10.2021 10:40