Moti sot: Nuk ka reshje, temperaturat pranverore do të arrijnë kulmin (FOTO LAJM)

Moti sot: Zhvillimi i një mimi qendre të presionit të lartë atmosferik në brigjet Jugperëndimore të Ballkanit do të sjellë në territorin shqiptar dominim të motit të kthjellët gjatë paraditës në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa në orët vijuese priten kalime vranësirash më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9 gradë C në 28 gradë C.


Shtuar 6.11.2021 07:11