Momenti kur Irani goditet nga një tërmet i fuqishëm (VIDEO)

Një termet i fuqishëm me magnitudë 6.3 ballë të shkallës Rihter ka goditur së fundmi  jugun e Iranit dhe lëkundjet janë ndjerë në zonat përreth.

Tërmeti goditi pak pas orës 14:00, me epiqendrën e vendosur në veriperëndim të qytetit të Bandar Abbas. Thellësia qendrore është vlerësuar në 10 km.

 

Lëkundjet janë ndjerë në Dubai, Katar, Bahrein, por edhe në Arabinë Saudite. Televizioni shtetëror iranian tha se dy tërmete kishin goditur zonën, ku ishin dërguar ekipet e shpëtimit.

Aktualisht nuk ka informacione për të vdekur apo të lënduar.

 

 


Shtuar 14.11.2021 15:20

Tags: ,