Mjeku i njohur Ramës: Je One man show, merr vota në jug duke sharë veriorët

Mjeku shqiptar Petrit Vargu i cili shquhet për qëndrimet e tij kundër vendimeve të qeverisë, ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku akuzon kryeministrin Rama.

Ai e quan Ramën një “One Man Show” ndërsa numëron disa gjëra që nuk shkojnë në qeverinë aktuale.

Postimi i Plotë
Ti more vella nuk je KryeM!Ti je:”One man show”.
Ti nuk di te japesh bilance dhe programe ,ti je i afte te besh qeverine e te tjereve .Te percaktosh ministra dhe ti djallezosh ato.
Ti kujton se ne nuk e dime se si percaktohen ministrat e partise qe ti ke kapur per fyti.
Prandaj aludon qe sharjet e tua do te kene efekt.
Ti kujton se do te marresh vota ,duke vene te moshuara per te evokuar Enverin.
Ti kujton se do marresh vota ne jug,duke share verioret.
Ti kujton se flet per KCK ,kur ministrat tuaj kryefjale kane vjedhjen e buxhetit te shtetit.
Kur ministrite nuk funksionojne ,por merren me PPP-te qe prezantojne oligarket.
Ti flet per te ardhmen ,duke harruar qe ke shkuar ne te shkuaren e frikshme dhe te pa kthyeshme te ketij vendi.
Te lutem ,na thuaj oraret kur do dalesh live ne TV,qe te merremi me nje pune tjeter qe as kryqezuarshi mos e shoh TV-ne nga nauzeja per mos te te pare ty. /albeu.com/


Shtuar 17.03.2021 09:42