Ministri i Drejtësisë: Nuk ka amnisti për të burgosurit këtë fundvit

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka njoftuar sot se në fund të muajit nëntor, burgu i Zaharisë do të mbyllet.

Ndërsa ka bërë të ditur se të burgosurit me probleme të shëndetit mendor do të transferohen në burgun e Shënkollit, Manja ka dhënë dhe një lajm të keq për të dënuarit.

Këtë fundvit nuk do të ketë aministi./albeu.com

 

 


Shtuar 5.11.2021 10:43