Mimoza Kusari mban fjalim në Kuvend, deputeti i PDK-së “i bie violinës” (VIDEO)

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati gjatë Foltores së Kuvendit ka bërë një gjest i cili ka marrë vëmendjen e të gjitëve.

Në momentin kur shefja e Grupit Parlamentar të Vetëveendosjes, Mimoza Kusari Lila ishte duke folur, deputetit mesa duket nuk i kanë pëlqyer fjalët e saj dhe shfaqet sikur nuk e kishte aspak duket bërë me gjeste sikur po i bie violinës.

Videoja është bërë virale në rrjetet sociale, madje ka edhe nga ata që dyshojnë se deputeti mund të jetë i dehur në momentin që ka bërë xhestin, megjithatë nuk përjashtohet mundësia që të ketë qenë ironike ndaj Lilës./albeu.com