Mësoni kush është pema më e madhe e Krishtlindjeve në botë (FOTO LAJM)

4 muaj punë, 750 metra lartësi, 800 drita, 8.500 metra kavosh elektrike dhe 1350 priza dhe spina për të bërë lidhjen e linjës së dritave.

Janë këto shifrat e pemës më të madhe të Krishtlindjeve në botë. Ky është një rekord i gjithi italian i cili mund të shihet në Gubbio, në rajonin e Umbrias.

Pema gjigande me drita është ndezur për të 40-in vit me radhë dhe shtrihet në malin Ingino./albeu.com/

 


Shtuar 26.12.2021 22:32