Me stil ukrainas, momenti kur një ushtar trim shpërthen minën duke i hedhur një gomë (VIDEO)

Ky është momenti i rrezikshëm kur një ushtar ukrainas gjen një mënyrë të zgjuar për të shpërthyer një minë tokësore ruse: duke hedhur një gomë makine mbi të.

Një video e postuar në kanalin Telegram Face of War tregon se ushtari trim hedh gomën e gomës drejt bombës nga vetëm disa metra larg.

Pasi shpërtheu me sukses bombën e cila e fluturon gomën në ajër ai shihet duke fërkuar dorën e tij.

Sipas Human Rights Watch, mijëra mina tokësore ruse janë vendosur në Kiev, Kharkiv dhe rajonet lindore Donetsk dhe Sumy./albeu.com