“Me rëndësi ka fitorja”, Florian Marku reagon pas triumfit (FOTO LAJM)

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vazhduar me fitore në peshat e lehta.

Marku arriti fitore me vendim unanim të gjyqtarëve përballë boksierit Jorick Luisetton.

Prej fillimit të ndeshjes boksieri shqiptar kishte dominimin dhe nuk lejoi befasi deri në fund të ndeshjes, ndonëse nuk arriti të fitonte me nokaut.

Pas fitores, Marku ka bërë një falënderim në rrjetin social Instagram.

Postimi i plotë:

FALEMINDERIT ZOTIT PER CDO GJE. Faleminderit te gjith ju qe ishit sot prezent 🇦🇱👐🏻Edhe te gjith qe mkeni ndjek Live neper 📺 jam munduar prej raundit tpar per Knockout Por nuk erdhi. Renci ka fitorja tani do mar pak kohe pushim me familien, dhe nga viti tjeter do kemi ndeshje te medhaja.Ju falenderoj nga zemra te gjithve per perkrahjen ☝🏻☝🏻”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Florian Marku (@florianmarku)


Shtuar 21.11.2021 08:16