Mbretëresha u kthehet detyrave pas vdekjes së princit Philip

Mbretëresha Elizabeth II u është rikthyer detyrave mbretërore 18 ditë pas vdekjes së bashkëshortit të saj, princit Philip.

Monarkja, 95 vjeç, mori pjesë në një takim virtual nga Windsor Castle.

Mbretëresha u fotografua duke buzëqeshur ndërsa mbante takim me ambasadorë nga Letonia dhe Bregu i Fildishtë të cilët ishin në Pallatin Buckingham.

Zia mbretërore ka përfunduar të premten, dhe e gjithë familja mbretërore u është rikthyer detyrave./albeu.com

Shtuar 27.04.2021 09:04