Mbretëresha Elizabeth pret tortën me shpatë, në Samitin e G7 (FOTO LAJM)

Mbretëresha Elizabeth, Princi Charles, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit u shfaqën së bashku për herë të parë që nga vdekja e Princit Philip dhe lindjes së fëmijës së dytë të Princ Harryt dhe Meghan Markle.

Familja mbretërore mirëpriti udhëheqësit e 7 vendeve me ekonomitë më të fuqishmë botë, gjatë  samitit të G7 që po zhvillohet këto ditë në Angli, në Cornwall.

Gjatë takimit monarkes iu kërkua të priste me thikë një tortë të madhe, por ajo këmbëguli ta priste me një shpatë ceremoniale.

Kjo zgjedhje e Mbretëreshës shkaktoi shumë të qeshura./albeu.com

Shtuar 12.06.2021 13:17