Mbi 21 mijë raste aktive vetëm në Tiranë, si u shpërndanë vatrat në vend

COVID-19 ka marrë 9 jetë në 24 orët e fundit nga koronavirusi ndërsa ka pasur 341 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se fatmirësisht janë shëruar 673 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 93,173 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 263 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 9 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19: 2 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Librazhdi, 2 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Lushnja, 1 qytetar nga Elbasani, të mosharve 37 – 79 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerëve. /albeu.com/

Shtuar 3.04.2021 05:04