Mbërriti në Tiranë, mesazhi që fshihet pas xhaketës ngjyrë blu të kancelares Merkel

Kancelarja gjermane mbërriti sot në Tiranë, dhe aktualisht po zhvillon një takim “kokë më kokë” me kryeministrin Edi Rama.

Ajo që u pa menjëherë sapo Merkel zbriti në aeroportin e Rinasit ishte xhaketa e saj blu, pasi Merkel nuk i zgjedh rastësisht ngjyrat e veshjeve.

Kancelarja vishet me blu kur udhëton jashtë vendit, dhe jep imazhin se është objektive, ka harmoni dhe i jep rëndësi asaj që po bën./albeu.com

 


Shtuar 14.09.2021 11:14