Mbaruan “hallet”! Të huajt ia marrin valles nëpër Shqipëri (FOTO LAJM)

Ambasadorin BE-së në Tiranë, Luigi Soreca dhe Ambasadoren e Suedisë, Elsa Hastad, mbrëmja e së hënës i gjeti në Korçë.

Ata kanë kërcyer e kënduar në Parazin e vjetër të Kroçës, dhe në rrjete sociale kanë ndarë paska nga mbrëmja e tyre festive.

Hastad dhe Soreca duket shumë e entuzizmuar teksa kërcen serenatat korçare.

Ata gjithashtu kanë qenë dhe në Ersekë, ku pasi kanë vizituar kryebashkiakun Erion Isai, kanë këryer valle popullore./albeu.com


Shtuar 24.05.2021 22:34