Mbani frymën, sot El Clasico: Si pritet të rreshtohet Reali dhe Barça (FOTO LAJM)

Sot në mbrëmje në Santiago Bernabeu luhet dueli i shumëpritur i El Clasicos mes Realit dhe Barcelonës.

Los Blancos do të jenë pa bomberin Benzema i cili nuk u rikuperua në kohë për shkak të një dëmtimi.

Në vend të Benzema, Ancelotti pritet të hedhi nga minuta e parë Rodrygo.

Në anën tjetër, Xavi pritet të startojë me skemëm 4-3-3 me treshen e sulmit Aubameyang, Dembele, Ferran Torres. /albeu.com/

FORMACIONET E MUNDSHME:

Pamja paraprake e Real Madrid - FC Barcelona

Shtuar 20.03.2022 09:13