MARRËVESHJA/ Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi “bashkojnë forcat” për raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoni

Partia Demokratike në Maqedoninë e Veriut dhe Bashkimi Demokratik për Integrim të udhëhequra respektivisht nga Menduh Thaçi dhe Ali Ahmeti, kanë bashkuar forcat përa raundit të dytë të zgjedhjeve.

Në prag të raundit të dytë të zgjedhjeve lokale, TV Klan Macedonia mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare ia kanë dalë të mirëkuptohen për mbështetje të ndërsjellë mes njëra-tjetrës.

Në fakt, integristët e Ali Ahmetit presin përkrahjen e votuesve të PDSH-së së Menduh Thaçit në komunat ku kandidatët e BDI-së shkojnë në balotazh, si në Tearcë, Tetovë, Bogovinë, Vrapçisht, Gostivar, Strugë, Çashkë, apo edhe në Çair, ndërkohë që është për t’u prituir që Studeniçani edhe gjatë katër viteve të ardhshme të drejtohet nga Azem Sadiku.

Sipas informacioneve, marrëveshjen për diçka të tillë e kanë arritur këtë të dielë krerët e dy partive, Ahmeti e Thaçi./albeu.com/


Shtuar 24.10.2021 21:46