Maqedonia luan mirë por mposhtet nga Austria (VIDEO)

Maqedonia e Veriut e ka nisur me humbje Euro 2020.

Ata u mposhtën 3-1 nga Austria, shkruan Albeu.com.

Austriakët kaluan të parët në avantazh me Lainer në minutën e  18′, por Pandev barazoi shifrat 1-1 me Pandev.

Megjithatë në pjesën e dytë maqedonasit pësuan dy gola nga Gregoritsch në mintën e 78′ dhe nga  Arnautovic në minutën e 90′.

Ndërkohë, ndeshjen e radhës Maqedonia e luan përballë Ukrainës. /albeu.com/

Shtuar 13.06.2021 19:52