Manastirliu: Në ditën e  dytë u kryen mbi 20 mijë vaksinime ndaj COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se ditën e sotme janë kryer mbi 20 mijë vaksinime në të gjithë vendin.

“DITA 2 e vaksinimit masiv përfundon me shifrën domethënëse, 20414 vaksinime, në të gjithë vendin #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Manastriliu.

Që prej fillimit të vaksinimit antiCOVID në total janë kryer mbi 95 mijë vaksinime.


Shtuar 29.03.2021 20:14