Man City me fat, ja më ke do përballet në çerekfinale

Man City do të përballet në çerekfinale me Dortmmund. Një kundërshtar i lehtë në letër për skuadrën e Pep Guardiolës. /albeu.com/

Shorti:

 

Image

Manchester City – Borussia Dortmund

PSG – Bayern Munich

Liverpool – Real Madrid

Porto – Chelsea

Orari i ndeshjeve të të çerekfinales, gjysmëfinales dhe finales.

Çerekfinalet
Ndeshjet e para: 6/7 prill

Ndeshjet e dyta: 13/14 prill

UEFA gjithashtu ka tërhequr edhe shortin për gjysmëfinalet.

Fituesi i duelit Bayern Munchen – PSG, do të luaj me fituesin e duelit, Manchester City – Borussia Dortmund dhe fituesi i duelit Real Madrid – Liverpool do të luaj me fituesin e duelit, Porto FC –  Chelsea FC.

Ndeshjet e para: 27/28 Prill

Ndeshjet e dyta: 4/5 maj

Finalja
E Shtunë 29 Maj (Stadiumi Olimpik Atatürk, Stamboll).


Shtuar 19.03.2021 12:14