Makina varet kokposhtë nga ura, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuarit dhe qentë e tyre (VIDEO)

Një aksident i cili mund të përfundonte në tragjedi ka ndodhur  në Idaho të SHBA-së. Dy të moshuarit dhe dy qentë e tyre kanë shpëtuar mrekullisht nga aksidenti, edhe pse makina në të cilin po udhëtonin u var në një urë.

Aksidenti ndodhi ditën e hënë, ku dëshmitarët kanë treguar së shoferi 67-vjeçar humbi kontrollin e makinës pak para aksidentit, duke u përplasur me një kamion.

Përplasja ishte e fortë duke bërë që automjeti te varej në urë, që u shpëtua më pas me ndihmën e zinxhirëve, të cilët e lidhën atë me rimorkion. Të dy ishin bllokuar brenda makinës së tyre, e cila ishte varur në një lartësi prej rreth 30 metrash.

Policia lokale u thirr në vendngjarje rreth orës 14:45 të Hënën, duke gjetur dy burrat e moshuar (67 dhe 64 vjeç) nga Garden City të varur virtualisht me kokë mbi grykën e Grykës Malad.
Të dy pasagjerët u dërguan në Spitalin Magic Valley. Sipas zëdhënësit të ISP Lynn Hightoëer, dëmtimet e tyre ishin jashtë rrezikut për jetën.


Shtuar 18.03.2021 10:43

Tags: ,