Makina përplas këmbësorin në Vlorë

Një aksident është regjistruar në Vlorë. Një mjet ka përplasur një këmbësor, i cili është transportuar në spital, për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Shoferi është shoqëruar në polici.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, në orën 13:35, në lagjen “1 Maji”, Vlorë, një automjet, me drejtues shtetasin Y. Xh., 57 vjeç, ka aksidentuar këmbësorin me iniciale L. M, 54 vjeç, i cili është transportuar në spital, për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./albeu.com

 

 


Shtuar 10.11.2021 14:21