Lulzim Basha përjashtoi Sali Berishën nga PD, LSI e merr në mbrojtje: Laraskat përjashtojnë shqiponjën

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga Partia Demokratike.

Ai e quan të padrejtë përjashtimin dhe bën edhe një krahasim lidhur me këtë gjë.

“Ha ha ha laraskat perjashtojne shqiponjen!”, shkruan Vasili.

Vendimi për përjashtimin e Berishës u mor gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD-së që u zhvillua deri në orët e vona të mbrëmjes që lamë pas./albeu.com/