LIVE/ Rama mban fjalën e fundit të mandatit të dytë: Jam shumë krenar, gati për mandatin e tretë!

Në këto momente kryeministri Edi Rama po mban fjalën e tij përmbyllese të mandatit të dytë.

kryeministri Rama është shprehur se është i lumtur dhe krenar për punën e kryer gjatë 4 viteve të mandatit.

Fjala e Ramës:

Sot zhvillojmë mbledhjen e parë në këtë sallë qysh prej fillimit të pandemisë. Duke falenderuartë gjithëve ju që kontribuan në këtë tryezë që prej shtatorit të 2017-ës.

Mbyllet me një notë pozitivë puna e një mandati, ku tërmeti dhe pandemia nryshuan në mënyrë të pashembullt punën e qeverisë.

Jam shumë krenar që ia dolëm këtyre dy rasteve ekstrenme që shfaqen në rrugën e një qeverie, njëherë në 100 vite.

Betaja me opandeminë dhe rindëtimi do të jetë një nga gjurmët e pashlyeshme të kësaj qeveri.

Garantimi i vaksinimit masiv ka bërë që goditja e valës së tretë përmes Deltës të jetë e moderuar. Vijojmë të humbasim jeta, si dhe vijojnë të kemi shtrime me raste të rënda në spital. Askush që po merr frymëmarje të asistuar në spital nuk është i vaksinuar. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 25.08.2021 12:16