LISTA E PLOTË/ Drejt fundit të numërimit, kush janë 140 deputetët që hyjnë në Kuvend

Vazhdon normalisht procesi i numërimit të kutive të mbetura nga zgjedhjet e mbajtura ditën e dielë në Shqipëri.

Deri më tani, kryeson bindshëm PS e cila ka 73 mandate qeverisëse, e ndjekur nga PD me 59 mandate qeverisëse, LSI me vetëm 5 mandate dhe PSD e Tom Doshit me 3 mandate.

Rikujtojmë se deri tani janë numëruar më shumë se 90 % të votave dhe sipas raporteve zyrtare nga KQZ, lista e deputeve për të hyrë në Kuvend është:

QARKU TIRANË

PS-18 mandate

1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belind Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi

PD-15
1. Lulzim Basha
2. Jorida Tabaku
3. Alfred Rushaj
4. Albana Vokshi
5. Sali Berisha
6. Agron Shehaj
7. Fatmir Mediu
8. Grida Duma
9. Shpetim Idrizi
10. Belind Kelliçi
11. Vangjel Dule
12. Mesila Doda
13. Dashamir Shehi
14. Flamur Noka
15. Orjola Pampuri
LSI-2
Monika Kryemadhi
Erisa Xhixho

QARKU DURRËS

PS-8 mandate
1. Milva Konomi
2. Alban Xhelili
3. Jurgis Çyrbja
4. Klodiana Spahiu
5. Ilir Ndraxhi
6. Rrahman Rrahja
7. Lefter Koka

LSI  1 mandat
1. Elona Guri

PD-6 mandate

1. Edi Paloka
2. Agron Duka
3. Merita Bakiu
4. Oerd Bylykbashi
5. Ferdinand Xhaferri
6. Andia Ulliri

QARKU ELBASAN

PS-8 mandate
1. Evis Kushi
2. Klevis Xhoxhi
3. Bsiaj Ajazi
4. Desantila Tahiraj
5. Sajmir Hasalla
6. Florenc Spaho
7. Luan Duzha
8. Taulant Balla

PD-6 mandate

1. Gazment Bardhi
2. Flutura Açka
3. Lefter Gostenja
4. Dashnir Sula
5. Eugen Isai
6. Zheni Gjergji

LSI-0

QARKU FIER

PS-9 mandate
1. Erion Braçe
2. Petro Koçi
3. Lindita Buxheli
4. Bashkim Fino
5. Baftiar Zeqo
6. Antoneta Dhima
7. Bujar Çela
8. Ismet Beqiraj
9. Tatjana Pirro

PD-6 mandate

1. Enkelejd Alibeaj
2. Eralda Tase Bano
3. Saimir Korreshi
4. Luan Baçi
5. Nusret Avdulla (PDIU)
6. Ilda Dhori

LSI-1 mandat
1. Monika Kryemadhi

QARKU GJIROKASTËR

PS-3 mandate
1. Mirela Kumbaro Furrxhi
2. Laert Duraj
3. Bledar Çuçi

PD-1 mandat
1. Tritan Shehu

LSI-0

QARKU SHKODËR

PS-3 mandate

1. Edona Bilali
2. Paulin Sterkaj
3. Benet Beci

PD-5 mandate
1. Helidon Bushati
2. Emilia Koliqi
3. Ramadan Likaj
4. Greta Badeli
5. Zef Hila

LSI-1 mandat
1. Agron Çela

PSD-2 mandat
1. Ledis Çeliku
2. Meri Markici

QARKU KUKËS

PS-1 mandat
1. Gerta Duraku

PD-2 mandate
1. Flamur Hoxha
2. Isuf Çela

QARKU LEZHË

PS-3 mandate

1. Lindita Nikolla
2. Eduart Nndreca
3. Shpresa Marrnoi

PD-4 mandate
1. Mark Marku
2. Agron Gjekmarkaj
3. Lindita Metaliaj
4. Kastriot Piroli

LSI-0

QARKU DIBËR

PS-2 mandate
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra

PD-3 mandate
1. Xhelal Mziu
2. Kreshnik Çollaku
3. Dhurata Çupi

QARKU BERAT

PS-4 mandate

1. Hatixhe Konomi
2. Bardhyl Kollçaku
3. Fadil Nasufi
4. Nasip Naço

PD-2 mandate
1. Tomor Alizoti
2. Kasem Mahmutaj

LSI- 0

QARKU KORÇË

PS-6 mandate

1. Eni Zaka
2. Ilirian Pendavinji
3. Blerina Gjylameti
4. Ilir Topi
5. Olta Xhaçka
6. Niko Peleshi

PD-5 mandate

1. Edmond Spaho
2. Sorina Koti
3. Ervin Salianji
4. Bledion Nallbati
5. Salaudin Jakupllari
LSI-0

QARKU VLORË

PS-8 mandate

1. Pranvera Resulaj
2. Anduel Tahiraj
3. Vullnet Sinaj
4. Anila Denaj
5. Niko Kuri
6. Ilir Metaj
7. Damian Gjiknuri
8. Edi Rama

PD-4 mandate
1. Bujar Leskaj
2. Ina Zhupa
3. Fatjon Veizaj
4. Arbër Agalliu
LSI-0

Shtuar 27.04.2021 11:04