Lindi nën rrënojat e tërmetit, foshnja siriane në gjendje të qëndrueshme shëndetësore

Një vajzë e porsalindur është shpëtuar nga ekipet e shpëtimit nga rrënojat e një ndërtese në veriperëndim të Sirisë, e cila u shkatërrua nga tërmetet e së hënës.

Nëna e saj filloi lindjen menjëherë pas fatkeqësisë dhe lindi para se të vdiste, tha një i afërm. Babai i saj, katër vëllezërit e motrat dhe një hallë u vranë gjithashtu.

Pamjet dramatike treguan një burrë që mbante foshnjën, të mbuluar me pluhur, pasi ajo u tërhoq nga mbeturinat në Jidayris, një qytet i kontrolluar nga opozita afër kufirit turk në provincën Idlib.

Një mjek në një spital në Afrin aty pranë tha se vajza tani ishte në një gjendje të qëndrueshme. /albeu.com


Shtuar 7.02.2023 23:09