Lejoi ndërtimet pa leje, arrestohet ish-kryeinspektori i IKMT-së në Dibër

Në vijim të operacionit policor të koduar “Inspektorati”, ku një ditë më parë u ndaluan 4 shtetas dhe u proceduan  penalisht  3 të tjerë për veprën penale “Shpërdorim Detyre”, nga shërbimet e Policisë së Dibrës u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim policor E. Xh., 37 vjeç, banues në Peshkopi, me detyrë ish-kryeinspektor i Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Dibër, i dyshuar se ka konsumuar elementët e veprës penale “Shpërdorim i detyrës”.

Materialet procedurale i kaluan  Prokurorisë për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 17.07.2021 10:25

Tags: ,