“Ledri u bëftë sa gjysma jote”, Sara e pikëlluar për humbjen e gjyshit të reperit (FOTO LAJM)

Ditën e sotme Ledri ka publikuar në Instagram lajmin e trishtë se gjyshi i tij, babi i Xheraldinës është ndarë nga jeta.

“Kurr ma në prehnin tond gjysh”- janë fjalët e reperit krahas fotos.

Por edhe partnerja e Ledrit, Sara ka publikuar një foto teksa vallzon me gjyshin e reperit duke e shoqërtuar me dedikimin emocionues.

“Ndihem me fat që e pata mundësinë në jetën time të takoja një njëri si ti gjysh. Që ditën e parë që të kam takuar më kef al një dashuri që sot po më mungon pafund. Gjithmonë e kam thënë që do të isha më e lumtura nëse Ledri do të bëhet sikur vetëm sa gjysma jote. Ty dhe Madhen ju kemi shembull. Jam e lumtur që Poem arrit të takoj stërgjyshin e saj po as e trishtur që nuk arriti të dëgjoj historitë e tua ashtu si unë. Do mbetesh gjithmonë në zemrën tonë.”, shkruan Sara.

Por Xheraldin ishte e para që dha lajmin ën Instagram me një foto krah të atit.

Baba jem i miri, sot ti mbylla syte dhe te ledhatova per here te fundit. Te dua, stambollesha jote perjete, Xherushi♥️

Per miqte dhe ata qe e kane njoft dhe dasht:
Vorrimi do te behet neser ne rrethin e familjes se ngushte. Te pame nuk ka. Ngushellimet i pranojme me sms dhe telefonata. ”- ka shkruar mamaja e Ledrit, Xheraldina.


Shtuar 18.03.2021 14:11