Lajm i trishtë për mbretëreshën, humb njeriun e dashur

Miku i ngushtë i mbretëreshës Elizabeth II, Ivor Herbert, ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare. Gazetari dhe trajneri i garave ishte një mik prej kohësh i familjes mbretërore dhe shpesh ishte mysafir në pronën skoceze të monarkut, Balmoral.

Një njoftim në The Times thoshte: “Herbert Ivor vdiq paqësisht në shtëpi më 5 janar, në moshën 96-vjeçare”

Ish-oficeri i Gardës së Coldstream trajnoi fituesin e Kupës së Artë Cheltenham të vitit 1957 dhe gjithashtu shkroi filmin e vitit 1966, The Great St Trinian’s Train Robbery.

Lajmi i trishtë pason vdekjen e shoqes së ngushtë të Mbretëreshës dhe zonjës në pritje, Lady Farnham, më 29 dhjetor, si dhe vdekjen e Dukeshës së Grafton më 3 dhjetor./albeu.com


Shtuar 12.01.2022 22:04