Ky është qarku që pavarësisht variantit “Delta” nuk ka asnjë rast aktiv me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 25 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjithashtu janë shëruar 13 pacientë ndërsa raste aktive janë 433.

Të gjitha qarqet në vend kanë regjisturuar raste të reja me qarkullimin e variantit “Delta”, përveç Dibrës që nuk ka asnjë aktiv.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 169

Elbasan 59

Lezhë 35

Shkodër 33

Vlorë 32

Kukës 31

Fier 24

Berat 22

Korçë 12

Durrës 10

Gjirokastër 6./albeu.com


Shtuar 2.08.2021 17:47