Ky është i riu anglez që qëlloi për vdekje 5 persona, mes tyre nënën e vëllain e tij (FOTO LAJM)

I riu që shikoni në foto është autori i sulmit tronditës në Plymouth në jug të Anglisë.

Ai është autor i vrasjes së 5 personave, përfshirë nënën dhe vëllain e tij, një vajzë të vogël 5-vjeçare dhe veten e tij.

Autori i këtij sulmi të frikshëm është 23-vjeçari Jake Devison.

Dëshmitarët okularë kanë përshkruar personin e armatosur të veshur në të zezë dhe gri duke goditur derën e një shtëpie dhe duke hapur zjarr në zonën Cayham të qytetit .

 


Shtuar 13.08.2021 09:15