Ky është autobusi ku mbetën 3 të vrarë në Deçan, brenda ishin 8 persona (FOTO LAJM)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku dikush ka sulmuar një autobus me armë zjarri, 3 persona kanë mbetur të vdekur.

Mësohet se i vrarë ka mbetur shoferi i autobusit, konduktori dhe dy nxënës, vajzë e djalë 17-vjeç.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka deklaruar se rreth orës 19 policia është njoftuar se ka të shtëna drejt një autobusi në fshatin Glloxhan.

“Tetë persona kanë qënë, do të thotë autobusi ka qarkullu nga Gjsakova në Deçan dhe në fshatin Glloxhan, mirëpo një numër i nxënësve kanë ndaluar në fshatra të tjera.

Ndërkohë, dy të tjerë janë duke u trajtuar në spital dhe janë në gjendje kritike për jetë. /albeu.com/


Shtuar 26.11.2021 21:55