Kush i publikoi listat e pagave dhe targave, nesër ekspertët e huaj vijë në Tiranë dhe zbardhin të vërtetën

Publikimi i pagave, të dhënave personale dhe numrat e telefonave të mbi 630 mijë qytetarëve shqiptarë ka qenë kryefjala e ditëve të fundit.

Qeveria, me anë të kryeministrit Edi Rama, paralajmëroi se do të merren të gjitha masat, për të zbuluar se burimin nga rrodhën këto të dhëna.

Burime për BalkanWeb, kanë mësuar se në muajin janar të vitit 2022, pritet që të mbërrijnë në vend ekspertë të huaj të sigurisë kibernetike, për të nisur hetimet lidhur me këtë skandal./BW


Shtuar 29.12.2021 20:25