Kush është polici që humbi jetën në aksidentin tragjik te “21 Dhjetori”, natën punonte taksist

Orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë, te zona e “21 Dhjetorit” ka ndodhur një aksident i rëndë me dy viktima.

Burime bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit tip “Citroen” Emirjan Doko, 30 vjeç, në gjendje të dehur ka hyrë me semafor të kuq në kryqëzim dhe është përplasur me një mjet tip “Honda”. Për pasojë humbën jetën shoferi i “Hondas” që u përplas dhe pasagjeri, Luan Cenollari dhe Ali Bejo.

“Citroeni” me të cilin po lëvizte Doko, ka ardhur nga Pallati me Shigjeta në drejtim të qendrës, ndërsa Honda ku humbën jetën dy persona vinte nga Inxhinieria e Ndërtimit.

Mësohet se Luan Cenollari është baba i dy fëmijëve. Ai po drejtonte mjetin tip “Honda” kur u godit nga “Citroeni”.

Cenollari ishte polic i burgjeve, përkatësisht forcës operacionale dhe pas punës punonte si taksist për të siguruar disa të ardhura më shumë për të siguruar një jetë më të mirë për fëmijët./albeu.com


Shtuar 11.11.2021 10:51