Kurti dhe Osmani dënojnë sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë dënuar sulmin e mbrëmshëm të Iranit ndaj Izraelit.

Osmani tha se Kosova rreshtohet në mesin e aleatëve.

“Ky përshkallëzim i madh po çon në paqëndrueshmëri të paprecedentë në rajon dhe më gjerë, me jetë të pafajshme që mbajnë peshën e saj shkatërruese”, tha Osmani.

Ajo theksoi se “Përpjekjet për paqe duhet të mbizotërojnë”.

Ndërsa kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e quajti “akt të paprecedentë”, sulmin e Iranit mbi Izraelin.

Kurti tha se kjo rrezikon destabilizimin e rajonit.


Shtuar 14.04.2024 15:14