Kupa e Botës 2022 apo Superliga Evropiane? Messi dhe CR7 në dilemë

Krijimi i Superliës Europiane me 12 skuadra ku bëjnë pjesë Barcelona dhe Juventus ka shktuar kaos në futboll sidomos për Messin dhe Ronaldon.

Aleksander Ceferin u shprhe se lojtarët që bëhen pjesë e Superligës, nuk do të lejohen të luajnë në Kupën e Botës dhe në Kampionatin Evropian.

Nëse luajnë në Superligën Evropiane, atëherë ata nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës.

Messi dhe Ronaldo e kanë dëshirë të kahmotshme të fitojnë Kupën e Botës me kombëtaret e tyre.

Deri më tani asnjëri nga ta nuk ka dhënë ndonjë deklaratë në lidhje me Superligën Evropiane.

Shtuar 19.04.2021 06:04