Kukësi mposht Dinamon dhe merr kreun (VIDEO)

Kukësi ka mposhtur minimalisht 0-1 në transfertë Dinamon në javën e 7 të Abbisnet Superiore.

Ishte goli i Basa në minutën e 28 dhe me ndihëm e sistemit VAR, që i siguroi fitoren skuadrës verilindore.

Pas 7 ndeshjes, Kukësi mban kreu me 14 pikë, po aq sa ka dhe Tirana e cila ka një ndeshje më pak dhe luan nesër (E shtunë) në transfertë ndaj Vllaznisë.

Ndërkohë, Dinamo mban vendin e 5 me 9 pikë. /albeu.com/


Shtuar 29.10.2021 21:42

Tags: ,