Kujdeseshin për dy plantacione me “bar”, “shkatërrohet” grupi kriminal në Spanjë, 6 shqiptarë të arrestuar 

Në Spanjë është goditur një grup kriminali i cili merrej me prodhimin dhe shitjen e lëndëve narkotike.

Autoritet vendase gjatë operacioni “Dehli” ka vënë në pranga gjashtë shqiptarë.

Gjatë operacionit janë sekuestruar pajisje të shumta që shërbenin për mirëmbajtjen e infrastrukturës për kultivimin e marijuanës në dy plantacione të ndryshme./albeu.com