Krimi trondit Greqinë: I riu merr thikën e vret nënën, plagos rëndë gjyshen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Agrinio, Greqi.

Mediat greke shkruajnë se një 35-vjeçar ka vrarë me thikë nënën e tij 57-vjeçare, ndërsa ka plagosur edhe gjyshen .

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në zonën e spitalit të vjetër në orët e para të së martës dhe aktualisht në vendngjarje ndodhen forca policore.

Të njëjtat informacione thonë se Policia është njoftuar nga gjyshja e plagosur e autorit të dyshuar, e cila edhe pse e gjakosur ka gjetur forcën dhe ka thirrur Autoritetet.

Në zonë ka trazira të mëdha mes fqinjëve dhe familjes, ndërsa sipas të njëjtave informacione, Policia tashmë po punon për arrestimin e autorit të dyshuar. /albeu.com/

 


Shtuar 30.11.2021 11:38