“Krenohemi me Florianin!” Meta i gëzohet fitores së Markut (FOTO LAJM)

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka përgëzuar Florian Markun për fitoren e arritur ditën e sotme në stadiumin e Totenemit në Londër.

Për Metën është një kënaqësi e veçantë që ai është shpallur kampion bote në IBFI.

“Një sukses i jashtëzakonshëm për boksin tonë profesionist, Florian Marku shpallet kampion bote në IBFI!

Urimet më të ngrohta dhe gjithmonë paraqitje të shkëlqyera në ring! Krenohemi me Florianin!”, u shpreh Meta./albeu.com


Shtuar 25.09.2021 21:42