Kremlini: Arinjtë i frikësohen Putinit kur e shohin, nuk janë idiotë që të sillen në mënyrë të papërshtatshme para tij (VIDEO)

Arinjtë kanë frikë prej tij, shkretëtira është shtëpia e tij e dytë, ai i adhuron të gjithë njerëzit dhe është plot dashuri. Gjithçka është thënë në emisionet e televizionit shtetëror rus që kanë të bëjnë me sundimin e Vladimir Putinit.

Katër vite më parë,  televizioni shtetëror rus nisi një emision të ri. Qëllimi i saj? Forconi markën e Vladimir Putin dhe përhapni propagandën.

Tani shfaqje të tilla ka edhe në perëndim. Nuk është çudi që politikanët përdorin mediat për të shtyrë axhendën e tyre. Por askush nuk ka shkuar aq larg sa Putini. Sipas Daily Star, i ftuari i episodit të parë të emisionit “Kremlin, Moskë, Putin” ishte zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, shkruan 24sata.

Gazetarët u interesuan se si i kalon pushimet Putini dhe ky kishte një përgjigje të gatshme.

– Rajoni i Siberisë ku banon presidenti ynë është vërtet i rrezikshëm dhe i egër. Gjithçka është plot me arinj dhe kafshë të tjera të egra. Natyrisht, përveç presidentit, ka edhe roje të armatosura për çdo rast. Sepse ai nuk ka nevojë për ata roje. Arinjtë nuk janë idiotë, ata e dinë se nuk duhet të sillen në mënyrë të papërshtatshme përballë Putinit dhe i hiqen nga rruga” tha Peskov.

Në vazhdim të atij episodi, i cili u bë sërish viral pas pushtimit rus të Ukrainës, gazetarët folën për dashurinë e pafund të Vladimir Putinit për njerëzit.

– Ai nuk i do vetëm fëmijët. Ai i do të gjithë njerëzit”, tha në fund Peskov. /albeu.com/

24 ore

Shtuar 23.03.2022 19:44