Kontrolle “blic” në Elbasan, sekuestrohet heroinë, disa të shoqëruar

Gjatë mbrëmjes së sotme FNSH ka kryer disa kontrolle në banesa ku mendohej që fshiheshin persona në kërkim, apo persona të cilët qarkullojnë me sende te pa ligjshme mes tyre ka pasur dhe të shoqëruar.

Ende nuk dihen se cilët janë personat të cilët janë të shoqëruar gjatë mbrëmjes së sotme nga FNSH, ndërsa mësohet është sekuestruar heroinë.

Kontrollet kanë qenë në disa qytete të Qarkut te Elbasanit si në Peqin-Cerrik-Belsh./albeu.com